نکاتی درباره انتخاب کفش عروس – مجله تصویر زندگی

اگر لباس عروسی سنگین و پف دار است بهتر است کفش های سبک و مینیمال انتخاب کنید. با توجه به اینکه عروس قد بلند یا کوتاهی داره و تناسبش با قد داماد به چه شکلیه و همینطور با توجه به لباس عروس که آیا بلند و دنباله دار هست یا کوتاه و جمع و جور، کفشی که انتخاب میکنه هم متفاوته. همانطور که می دانید لباس عروس بسیار بلند بوده و کاملا پاهای عروس را می پوشاند. فقط در صورتی می توانید در انتخاب کفش عروسی وسواس داشته باشید که لباس شما کوتاه باشد و کاملا پاهای شما نمایان شود. پس لطفاً آن را به خاطر داشته باشید و در هنگام خرید کفش عروس، ارزانترین و بیکیفیتترین کفش را تهیه نکنید. هر چقدر هم که هنگام خرید به اندازه کفش دقت کنید، باز هم این احتمال وجود دارد که کفش پای شما را بزند و نارحتی هایی را برایتان ایجاد کنید.

یک جفت کفش گرم و ساقدار که هنگام عکاسی در فضای آزاد بپوشید و وقتی به آتلیه یا سالن عروسی رسیدید کفش هایتان را عوض کنید. یک کفش ناراحت آنقدر شما را عذاب می دهد که شاید دل تان بخواهد وسط جشن آن را از پاهایتان در بیاورید و یک جفت کفش کتانی راحت بپوشید. کاربرد این کفشها تنها به کفش عروس محدود نمیشود بلکه میتوانید آنها را در سایر جشنها به جز مراسم عروسیتان نیز بپوشید. معمولا زمانیکه قصد خرید کفش مجلسی یا کفش عروس را دارید به این نکته دقت نمایید که معمولا با چه نوع کفشی راحت تر هستید و عموما پاشنه کوتاه و اسپرت می پوشید یا پاشنه بلند و مجلسی. برای خرید کفش های پاشنه بلند از انواع لژدار که راحت تر هستند استفاده نمایید تا فشار کمتری به پا و کمرتان وارد شود. اگر با داماد تقریبا هم قد هستید ترجیحا به دنبال کفش هایی با پاشنه بسیار کوتاه یا حتی انواع کفش های سفید بی پاشنه باشید.

معمولا برای خرید کفش عروس از رنگ های روشن تر مثل سفید، کرم و نباتی استفاده می کنند اما انواع کفش های رنگی مخملی که با رنگ لباس عروس تضاد و کنتراست داشته باشد جذابیت و زیبایی بیشتری دارد. در مطالب بالا با مدل تزیینات زیبایی از کفش عروس با خلاقیت ها و ایده های زیبا و شیک آشنا شدید، ایده های متنوع زیادی برای دیزاین کفشهای ساده وجود دارد، حال در صورتی که از ظاهر کفش هایتان خسته و دلزده شده اید، می توانید بعد از مشاهده این تصاویر و ایده گرفتن از این نوع تزیینات زیبا کفش هایتان را به شکلی زیبا و هنرمندانه دیزاین کرده و آنها را مورد استفاده مجدد قرار دهید، در ادامه تصاویر جدیدتری از انواع مدل تزیینات کفش عروس با خلاقیت های ساده و شیک گردآوری کرده ایم که امیدواریم مورد توجهتان قرار گیرند.

اصولا کفش هایی که پاشنه خیلی یک دست و لژ دارند برای این فصل مناسب نیستند، زیرا امکان لیز خوردن زیاد خواهد شد. اما مجلسی بودن به معنای داشتن پاشنه بیش از حد نیست. بنابراین خرید یک جفت کفش با هزینه بالا تنها برای یک شب مقرون به صرفه نیست. در نتیجه وسواس به خرج دادن برای خرید کفش عروس خیلی خوب نیست. بنابراین باید پاشنه آن به گونه ای باشد که اختلالی در راه رفتن ایجاد نکند. پس اگر کمی اضافه وزن دارید یا میخواهید پر جنب و جوش باشید، حتما کفش بدون پاشنه را انتخاب کنید. شاید تصور کنید کفش عروسی تنها برای یک شب است پس کیفیت و دوام آن اهمیتی ندارد. به همین دلیل راحتی کفش عروس اولین نکته ایست که جدا از زیبایی، باید به آن توجه کنید. در ادامه به نکاتی اشاره میکنیم که در انتخاب کفش مناسب تاثیر گذار است. راه رفتن با کفش بر روی فرش و کفپوش های نرم می تواند در انتخاب بهتر به شما کمک کند.