نکاتی درباره انتخاب کفش عروس – مجله تصویر زندگی

خیاط پیش از دوخت لباس عروس، به ارتفاع کفشهای شما نیاز دارد؛ زیرا با استفاده از آن می تواند طول لباستان را با توجه به ارتفاع کفشتان بهخوبی تنظیم کند. اگر لباس عروستان را به همراه ندارید، یک تکه از پارچه آن را از خیاط خود بگیرید و سعی کنید متناسب با آن، بین کفشها و مدلهای مختلف دنبال کفش ایده آلتان بگردید. کفش عروس بندی که بند آن دور مچ بپیچد میتواند برای زمانی که پاشنهی کفشتان بلند است و احتمال میدهید تعادلتان را کاملا تحت کنترل نداشته باشید، کمککننده باشد و احساس تعادل و راحتی بیشتری داشته باشید.

کف اغلب تالارها لیز است، پس باید کفشتان کمی لژ داشته باشد. اگر پیش از خرید لباس عروس، کفشی نظر شما را جلب کرده است، از خریدن آن خودداری کنید. هیچ چیز بدتر از این نیست که با خرید کفش نامناسب، روز عروسی به سختی راه بروید و شب پاهایتان دردناک و تاول زده باشد. از دیگر مشخصه های کفش های زیبا ، تزئینات روی آن هستند که به زیبایی کفش های عروس می افزایند. پس شما با انتخاب یک کفش تنگ یا پاشنهبلند خودتان را بیشتر از این اذیت نکنید. معمولا کفش عروس را باید با توجه به فصول سال و محل برگزاری جشن انتخاب کنید.

به فصل عروسی دقت کنید، اگر قرار اسـت در فصول سرد سال جشن بگیرید بهتر اسـت به دنبال خرید صندل های تابستانی نباشید. بااینوجود اگر نتوانستید دقیقاً همرنگ لباس عروستان کفشی پیدا کنید، وسواس به خرج ندهید و از فروشنده کمک بگیرید تا شما را به رنگها و تناژهای رنگی نزدیک به رنگ لباس عروستان برسانند. توجه به این نکته که شاید کفش عروس سفید بعدها دیگر به درد شما نخورد و با لباسهای دیگر جور در نیاید؛ میتوانید کفش عروس را میتوانید نقرهای یا طلایی یا از خانوادهی رنگی بژ، شیری، نباتی یا شامپاینی انتخاب کنید که اتفاقا انتخابهای زیبایی هستند. علاوه بر کفش عروس یک کفشی راحت نیز تهیه کنید که در مدت زمان جشن که جنب و جوش بیشتری دارید از آن استفاده کنید. در هنگام غروب پاهای انسان متورمتر از زمانهای دیگر است بنابراین اگر شما در هنگام صبح یا پیش از غروب آفتاب، کفشتان را تست و خریداری کنید، ممکن است در شب عروسیتان، حس کنید که کفشتان تنگشده است.

اگر درروزهای نزدیک به عروسی متوجه شدید کفش ها پای شما را اذیت می کنند ، تعدادی روزنامه را با آبلیمو خیس کنید و درون کفش تان بگذارید و اجازه دهید یک شب بماند تا کفش شما اندکی جا باز کند. کفش عروس در بوتیک های شهر با قیمت های مختلفی به فروش می رسد. یک شبه این کفش، سراغ کیفیت پایین و کفش ارزان قیمت نروید. اگر از چند ماه قبل از عروسی در فکر کفش عروسی باشید، شاید بتوانید در حراجی های آخر فصل برندهای معروف کفش را با قیمت ارزان تر پیدا کنید. یکی از اصلیترین موضوعاتی که باید برای خرید کفش عروس بدانید، بورس خرید آن است. اگر کفش عروس شما خوب و راحت باشد می توانید در مهمانی های بعد از ازدواج هم از آن استفاده کنید. خرید کفش در زمان غروب: بهتر است کفش عروس را در غروب خریداری کنید.