راهنمای کامل انتخاب و خرید کفش دامادی + عکس

این نوع کفش نیز یک کفش رسمی محسوب می شود و ترکیبی از بوت و کفش است و برای آقایانی که پاهای پهنی دارند بسیار مناسب می باشد. آقایانی که قد کوتاهی دارند یا قد عروس با قد داماد برابر و یا حتی کمی بلندتر از قد داماد است، می توانند از کفش های با پاشنه ی مخفی استفاده کنند تا قدشان بلندتر به نظر برسد. بهتر اسـت کـه با انتخاب رنگ کفش داماد شروع کنیم، بطور پیش فرض دو گزینه مشکی و قهوه ای برای رنگ کفش در اختیار داریم. برای کت و شلوار با تُنهای مختلف رنگ قهوه ای مانند قهوه ای، کرمی، شیری از کفش های به رنگ قهوه ای تیره استفاده کنید. آکسفورد یک کفش رسمی مردانه است که در گذشته از چرم ساده تهیه می شد. مدل های دیگری از کفش ها به نام های بروژ و سرکلاهی هستند که به مانند آکسفورد می باشند و گزینه ی مناسبی برای شب عروسی تان خواهند بود.

تمام کفش های آکسفورد از چرم تهیه میشوند. هیچ برند رسمی و خوش نامی نیست کـه در ساخت این مدل کفش از جیر و یا چرم های نامرغوب استفاده کند و بطور معمول و همیشگی کفش های آکسفورد در رنگ های قهوه ای، مشکی و زرشکی مایل بـه مشکی تولید میشود. این نکته را بدانید که این نوع کفش ها با شلوار جین و نیمه جین جذابیت ندارد.در صورتی که هنگام انتخاب کفش پنجه پایتان دچار مشکل است بدانید که کفش های آکسفورد برای انواع متنوع از انگشتان پا مناسب می باشد و آقا دامادها می توانند به راحتی آن ها را خریداری کنند.برای ساخت این کفش ها در رنگ های زرشکی ، مشکی ، قهوه ای از چرم مرغوب و درجه یک کمک می گیرند. کفشی بـه رنگ قهوه ای را باید با کت شلواری بـه رنگ کرم ، شیری و یا سبز ست کنید و بـه این دلیل کـه کفش های قهوه ای تم های مختلف رنگی دارند با رنگ سرمه ای و خاکستری نیز میتوان هماهنگ کرد.

آقایان بلند قد هم بـه این نکته توجه داشته باشند کـه بجای کفشهای نوک تیز، کفشهای پنجه گرد بپا کنند تا متناسب تر و خوش تیپ تر بنظر برسند. کفش دامادی یکی از مهمترین اجزای لباس آقایون داماد می باشد کفش خوب و متناسب با بدن و لباس شـما میتواند ظاهر دامادی شـما رابه شدت بهتر کند، مـا طبق معمول بـه کفش های کسی دقت نمیکنیم اما در روز دامادی تمام لباسهای شـما مورد توجه میهمانان و از همه ی مهم تر عکاس عروسی قرار دارد. بخاطر دلایل بسیاری این کفش بـه سختی بعنوان کفشی رسمی پذیرفته میشود و بیشتر در دسته کفشهای نیمه رسمی قرار میگیرد.

بسیاری از زوج ها علاقه دارند تا در جشن های خودمانی یا کلیپ های عروسی شان از لباس ها و کفش های فانتزی استفاده کنید. یکی دیگر از ویژگی های پوست خوک رنگ پذیری بالای آن است که در تولید کفش طیف رنگی وسیعی را فراهم می کند. شاید این یک حرفه کلیشه ای باشد که در انتخاب کفش دامادی به نوع کت و شلوار، کمربند و پوشش داماد توجه شود و با توجه به رنگ و نوع کت و شلوار و لباس های داماد نوع کفش را می بایست انتخاب نمود. شاید حیرت زده شوید اگر بشما بگوییم کـه مدل های مختلفی در سبک کفشهای رسمی وجوددارد. شاید زیاد در انتخاب مدل نتوانید خود محور باشید اما یادتان باشد، اسانی کفش را فراموش نکنید.