راهنمای خرید بهترین کفش عروس بازار با نکات ویژه

شما قرار است این کفش را تمام طول شب به پا کنید و با آن راه بروید و برقصید. اگر قرار است در فصول سرد سال جشن بگیرید بهتر است به دنبال خرید صندل های تابستانی نباشید. کفش های پاشنه کوتاه و اسپرت راحتی بیشتری رو دارن و با اونها با ورم پا که نتیجه ی ایستادن بیش از حد هست بهتر کنار میاین. برای مثال میتوان برای مراسم عقد از لباس پایینتر از زانو یا ماکسی با کفشهایی به رنگ پا یا طلایی و … برای عروس معمولاً کفشهای سفید یا شیری رنگ از جنس ساتن، گیپور، تور، چرم، نوبوک، ورنی و … اگر لباس عروس شما ساده است و معمولاً با پارچهای از جنس تور ارگانزا، حریر، ساتن و گیپور ساده دوخته شده است.

معمولا کفش های تخت و پاشنه کوتاه رو عروس هایی انتخاب میکنن که قد بلندتری دارن و تفاوتشون با قد دوماد کمتر هست. انتخاب یک کفش راحت که تنگ نباشد و به انگشت ها یا پشت پاشنه فشار وارد نکند یکی از مهمترین ویژگی ها برای خرید کفش عروس هست. راحتیِ کفش عروس: انتخاب یک کفش راحت که تنگ نباشد و به انگشتها یا پشت پاشنه فشار وارد نکند، یکی از مهمترین ویژگیها برای خرید کفش عروس است. کفش عروس انتخاب یک کفش راحت که تنگ نباشد و به انگشتها یا پشت پاشنه فشار وارد نکند، یکی از مهمترین ویژگیها برای خرید کفش زنانه است.

لژ کفش باعث میشود اختلاف پنجه و پاشنه کم شود و پا کمتر خسته شود و جلو باز بودن کفش نیز باعث میشود نیروی زیادی به طوف پنجه وارد نشود و انگشتان راحت باشند. استفاده از تور ساده، همراه با نگین، یا با تزیین گیپور و مروارید در این کفشها رایج است و معمولاً با روبانهایی دور پا یا پشت پاشنه را زیبا میکنند. یکی دیگر از انواع کفشهای عروس که در عین سادگی میتواند بسیار شیک باشد و جلوهی خاصی روی پا داشته باشد – به ویژه برای عکس- کفش عروسی بنددار است. روز عروسی شاید تنها روزی باشد که کفشی پاشنهدار با بندهای بلند میپوشید و مدل Ribbon از برند Brother Vellies میتواند بهترین انتخاب برای شما باشد. ولی در روز عقد هم میتواند مانند روز عروسی از کفشهای پاشنه بلند سفید با لباس عروس استفاده کرد.

معمولاً کفشهای پاشنه بلند با پاپیون زیبا هستند ولی کفشهای تخت پاپیون دار هم طرفدارانی دارند. با کفشهایی سفید نگین کاری شده و یا سفید ساده استفاده کرد. اگر دوست دارید در روز عروسی راحت باشید و یا اگر رقص و شادی زیادی معمولاً در مراسمها وجود دارد، پیشنهاد میشود از کفشهای تخت در صورت نداشتن اختلاف قد زیاد با داماد استفاده کنید. در ادامه چند نمونه کفش عروس راحت به نمایش درآمده است. اگر کفش تخت دوست ندارید و یا کمردرد میگیرید کفشهای پاشنه بلند لژدار یا پاشنه بلند جلوباز از جمله کفشهای نسبتاً راحت هستند. لازم به یادآوری است که مدل کفش عروس حتماً نباید پاشنه دار یا لژدار باشد، امروزه کفشهای تخت و یا حتی کتانی هم برای روز عروسی توسط عروس خانمها استفاده میشود. استفاده میشود که با توجه به سلیقه به صورت تخت، پاشنه دار، بدون پاشنه، لژدار و …